zespół

Nasz zespół to specjaliści z różnych dziedzin, ale przede wszystkim pasjonaci pracy z ludźmi. Każdy z nas poprzez ciągłe rozwijanie swoich kompetencji i wiedzy dąży do tego, żeby jak najbardziej efektywnie wspierać innych w rozwoju.

Dlatego też to co proponujemy Klientom to rozwiązania nie tylko nowatorskie i dopasowane do potrzeb ale i realizowane z pasją. Są wśród nas osoby z różnym wykształceniem i doświadczeniem. To co łączy nas najbardziej to pasja i chęć ciągłego rozwoju.

Beata Piwowarczyk

menadżer, trener, akredytowany coach International Coach Federation (ACC) i doradca w dziedzinie zarządzania personelem. Mistrz Praktyk Programowania Neurolingwistycznego. Ukończyła akredytowaną przez ICF Szkołę Coachingu Zespołów (Coachways). Jest również certyfikowanym facylitatorem Team Coaching International.

Doświadczenia praktyczne zdobywała pracując zarówno w dużych korporacjach gdzie odpowiadała za procesy związane z zarządzaniem ludźmi, rekrutacją, oceną i rozwojem pracowników, jak i w firmach konsultingowych. Przez 5 lat pełniła funkcję Pełnomocnika Zarządu w spółce branży farmaceutycznej, gdzie odpowiadała za politykę personalną firmy.

Od 2007r., prowadzi własną firmę – Centrum Coachingu PROGRES.

Prowadziła projekty związane z kompleksowym tworzeniem i wdrażaniem opisów stanowisk wraz z konstruowaniem matrycy kompetencji. Realizowała projekty z zakresu opracowywania i wdrażania systemów ocen okresowych (w tym ocen 360), badania potencjału pracowników (sesje Assessment Center i Development Center) oraz optymalizacji struktur organizacyjnych.

Jako coach pracuje głównie z klientami biznesowymi, a specjalizuje się w coachingu zespołów i coachingu menadżerskim. Pracuje w języku polskim i francuskim.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Psychologii w Zarządzaniu oraz Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Magdalena Szczęsna–Kołdras

Coach (certyfikat Associated Certified Coach International Coach Federation), trener, menadżer, praktyk NLP. Ukończyła akredytowaną przez ICF Szkołę Coachingu Zespołów (Coachways).

Prowadzi szkolenia w zakresie doskonalenia kompetencji menadżerskich, warsztatu trenerskiego, komunikacji, asertywności, zarządzania sobą w czasie, efektywności osobistej. Z wykształcenia muzyk – wokalista – szkoli również z zakresu emisji głosu.

W pracy indywidualnej łączy techniki i narzędzia coachingowe z narzędziami NLP. Specjalizuje się w coachingu prowokatywnym – narzędziu, o którym mówi, że jako jedyne działa na nią samą, co jest niepodważalnym dowodem na jego skutecznośćJ. Za najefektywniejszą formę uczenia się uważa dobrą zabawę, bo skoro dłużej pamiętamy coś, co kojarzymy z emocjami, to nie widzi powodu, dla którego te skojarzenia nie mogłyby być po prostu fajne.

Od kilkunastu lat jest związana z międzynarodową organizacją z sektora BPO, gdzie kierowała zespołami eksperckimi, a obecnie pracuje w strukturach HR i odpowiada za wszelkie działania związane z rozwojem pracowników i kadry menadżerskiej .

Miłośniczka jazzu i wojen gwiezdnych, kolekcjonerka bardzo fachowej literatury i mocno umiarkowany sportowiec wyczynowy.

Pracuje w języku polskim i angielskim.

Aleksandra Holewa

menadżer, trener biznesu oraz akredytowany coach – certyfikat Associated Certified Coach International Coach Federation. Praktyk Programowania Neurolingwistycznego. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku zarządzania. Ukończyła studia podyplomowe Akademia Trenera Biznesu oraz Akademia Coacha.

Swoje doświadczenie zawodowe buduje od ponad 16 lat pracując dla firm z różnych branż. Na swojej drodze zawodowej pracowała z charyzmatycznymi liderami, jak również z zaangażowanymi zespołami.

Uważa, iż bycie trenerem, coachem i menadżerem daje możliwość uczenia się w realnych sytuacjach, co jest to niezwykle cennym doświadczeniem. Ceni sobie stały rozwój wierząc, „że jeżeli ludzie wiedzieliby, co już robią dobrze, robiliby dobrze więcej.

Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu doskonalenia kompetencji menadżerskich, w coachingu menadżerskim i coachingu zawodowym związanym z rozwojem i karierą, zarówno dla osób przed, jak i po awansie. Jest praktykiem profesjonalnej obsługi klienta.

Stale rozwija swoje umiejętności coachingowe i trenerskie: „Train the Trainer” (Schenk Institute), „Certyfikat Team Coaching” – ICF, „Certyfikat Coach prowokator A”, Racjonalna Terapia zachowań” RTZ I, Praktyk Metody Points Of You.

Ulubiony cytat: „Największym niezbadanym terytorium na świecie jest przestrzeń między naszymi uszami” – Bill O’Brien

Małgorzata Dec

psycholog, trener umiejętności psychospołecznych, coach (akredytacja ACC ICF w 2013 r.), specjalista HR.

Od ponad pięciu lat wspiera ludzi i zespoły w wykorzystywaniu tkwiącego w nich potencjału oraz w budowaniu dobrych relacji osobistych i zawodowych. Jako trener stara się inspirować innych, przedstawiając takie idee i koncepcje działań, które mają ogromny wpływ na jakość życia, pomagają wykorzystać talenty, pokonywać własne ograniczenia i rozwijać satysfakcjonujące relacje międzyludzkie.
Jako coach towarzyszy klientom indywidualnym i całym zespołom w procesie zmiany i rozwoju. Pomaga nowym zespołom w poznaniu wzajemnych potrzeb i oczekiwań, a tym dłużej istniejącym – w stawianiu czoła nowym wyzwaniom, w rozwiązywaniu problemów i dalszym pogłębianiu ducha zespołowości.

Jako specjalista HR pracuje przede wszystkim nad aspektami związanymi z kulturą organizacyjną, takimi jak: definiowanie i zapewnienie wspólnego rozumienia wartości firmowych, czy kształtowanie postaw z nimi zgodnych; wsparcie wewnętrznych projektów wdrażania zmian w organizacji, tak by zachować spójność kulturową. Jej doświadczenie obejmuje także budowanie systemu ocen, tworzenie standardów pracy trenerów i coachów wewnętrznych, a także prowadzenie badań opinii pracowników oraz ich satysfakcji. Wspiera realizację projektów jako analityk oraz facylitator na etapie analizy problemu i projektowania rozwiązań.

W wolnych chwilach zmienia się w mola książkowego z pasją pożerającego fantastykę oraz powieści historyczne, tańczy (aktualnie taniec orientalny), śpiewa (Gospel) lub łapie kontakt z przyrodą – najchętniej na leśnych lub górskich szlakach.

Motto życiowe: Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie. (Mahatma Gandhi) oraz Małe czyny, które robisz, są lepsze niż wielkie, które planujesz. (George Marshall)

Marcin Gildner

menedżer, trener, konsultant, negocjator. Absolwent Dziennikarstwa w Instytucie Politologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jako trener specjalizuje się w zagadnieniach związanych z komunikacją, wystąpieniami publicznymi, negocjacjami i sprzedażą. W obszarach tych za kluczową uważa umiejętność przyjęcia punktu widzenia innych ludzi i organizacji, a za elementy konieczne skutecznego szkolenia – jego faktyczne dopasowanie do potrzeb uczestników i ćwiczenia praktyczne. W szkoleniach wykorzystuje m.in. elementy technik motywacyjnych i programowania neurolingwistycznego (NLP). Korzysta też z własnego doświadczenia.

Drogę zawodową rozpoczynał jako reporter radiowy i konferansjer prowadzący imprezy sceniczne. Następnie związał swoją karierę z biznesem: przez blisko 20 lat budował swoje doświadczenie jako specjalista i menedżer odpowiedzialny za sprzedaż, zakupy, marketing i category management, zarządzając m.in. zespołami międzynarodowymi w dużych ogólnoświatowych korporacjach.

Swoje kompetencje trenerskie ciągle rozwija na kursach i szkoleniach (między innymi Train the Trainer I i II na Uniwersytecie Warszawskim).

Pracuje w języku polskim i angielskim.

Daria Dorda

Menedżer, trener, asesor, psycholog, coach, scrum master.
Zainteresowana rozwojem kompetencji liderskich u siebie i innych, entuzjastka psychologii pozytywnej. Wspiera i dopinguje swoich podopiecznych do ciągłego rozwoju.

Doświadczenie zdobywała przez ponad 10 lat w dużych międzynarodowych firmach branży IT. Dla jednej z czołowych firm Fortune 500 prowadziła projekty rozwojowe, szkoleniowe i talentowe, współtworzyła projekty Asessment/Development Center, odpowiadała za dobór i rozwój kadry menadżerskiej.

Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu kompetencji liderskich, komunikacji, prezentacji i wystąpień publicznych. Prowadzi indywidualne oraz zespołowe sesje coachingowe w obszarze zawodowym, budowania kariery i przechodzenia przez zmiany oraz zwinnych metodyk pracy.

Jako zapalony HRowiec wierzy, że dobra współpraca między działami HR a biznesem jest możliwa i bardzo potrzebna. Małymi krokami w swoim życiu zawodowym realizuje tą strategię, znając perspektywę z obu stron "barykady".

Stale rozwija swoje kompetencje menadżerskie, trenerskie oraz Coachingowe m.in przez udział w kursach i szkoleniach, m. in. Program Management (ICAN Institute we współpracy z Harvard Business Review), akredytowany przez ICF Program CoachWise Coachwing Advanced, Professional Scrum Master i innych.

Uwielbia koty (sama ma dwa), słońce (dużo słońca)i sztukę, którą w chwilach wolnych zgłębia lub stara się tworzyć.

Pracuje w języku polskim i angielskim.