CFO pyta CEO : “Co się stanie, jeżeli zainwestujemy w rozwój naszych ludzi,a oni potem od nas odejdą? ” , odpowiada na to CEO : ” A co się stanie, jak nie zainwestujemy, a oni zostaną?

Żyjemy w czasach, kiedy gospodarka uległa globalizacji niespotykanej nigdy dotąd.  Powszechny szybki i łatwy dostęp do wiedzy stwarza zupełnie nowy kontekst dla przedsiębiorstw. Tym, co już dziś, ale i w przyszłości będzie stanowiło o przewadze konkurencyjnej i pozycji na rynku jest, czy nam się to podoba czy nie, umiejętność firm do wzbudzenia i wykorzystania zaangażowania swoich  pracowników.

Firma, która ogranicza się do zaspokojenia podstawowych jedynie potrzeb pracowników będzie mogła korzystać jedynie z ułamka rzeczywistego potencjału swoich ludzi.

Warto zadać sobie pytanie – na ile moi pracownicy są gotowi w pełni zaangażować się i wykorzystywać swój rzeczywisty potencjał intelektualny na rzecz mojej firmy?

Dociekliwym, którzy mają ochotę pogłębić ten wątek, polecamy gorąco udział w naszych warsztatach z cyklu TEAM DOCTORS. (szczegóły już wkrótce na naszej www. W razie pytań prosimy o kontakt na biuro@ccprogres.pl).

Warto też sięgnąć m.in. po “Piątą dyscyplinę” Petera Senge. Rzecz o tym jak budować organizację inteligentną, organizację uczącą się.

Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *