"Niektóre zespoły ciężko pracują, świetnie się bawią i realizują zadanie. Inne są kiepskie i mało wydajne, mimo iż wszyscy członkowie pracują podwójnie ciężko. Dlaczego tak się dzieje?" Max Landsberg

Szkoła Team Coachingu / Katowice 2017
2017-06-20

Po raz kolejny już jesienią zapraszamy do naszej Szkoły Team Coachingu.

Dlaczego warto? Bo cały program jest maksymalnie praktyczny. Naszym założeniem jest to, że po ukończeniu kursu uczestnicy mają wszystko, żeby samodzielnie poprowadzić team coaching.

Uczestnicy ubiegłorocznej edycji wspominają, że kurs był niesamowitym przeżyciem, bardzo silnym bodźcem rozwojowym i dał im wiele narzędzi i inspiracji do zastosowania w codziennym zarządzaniu ale i przy prowadzonych szkoleniach.

Zapraszamy serdecznie – ilość miejsc ograniczona, a kolejna okazja dopiero za rok!

Szczegóły w poniższej ulotce.…

WIĘCEJ

Szkolenie „Efficient Team Building”
2017-06-13

UE Erasmus

Na zamówienie Biura Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach nasi trenerzy przeprowadzili szkolenie z zakresu budowania zespołu i efektywnej współpracy.

Uczestnikami były osoby z uczelni partnerskich z całego świata, m.in. Albanii, Grecji, Brazylii, Hiszpanii, Kolumbii, Wielkiej Brytanii i wielu innych miejsc.

Spotkanie odbyło się w ramach programu Erasmus+.

To kolejny nasz projekt realizowany dla śląskich uczelni wyższych.

 …

WIĘCEJ

Miękkie kompetencje w twardym biznesie – o rozwoju kompetencji w SopraSteria
2017-03-13

soprasteriaZapraszamy do przeczytania wywiadu z Marzeną Rybicką-Szudera, GDC Director firmy SopraSteria. O tym jak konsekwentne budowanie kultury rozwoju wpływa na pozycję firmy w oczach klientów, pracowników i kandydatów do pracy.

artykuł SopraSteria

WIĘCEJ

Miękkie kompetencje w twardym biznesie – o rozwoju kompetencji w SopraSteria
2017-03-13

soprasteriaZapraszamy do przeczytania wywiadu z Marzeną Rybicką-Szudera, GDC Director firmy SopraSteria. O tym jak konsekwentne budowanie kultury rozwoju wpływa na pozycję firmy w oczach klientów, pracowników i kandydatów do pracy.

artykuł SopraSteria

WIĘCEJ

Team coaching w Dysten Sp. z o.o. – wywiad z Szefami Firmy
2017-02-20

W październiku 2016 rozpoczęliśmy proces team coachingu dla zespołu zarządzającego firmy Dysten Sp. z o.o. z Zabrza.

dysten logoSpółka projektuje, wykonuje, dostarcza i instaluje urządzenia elektroniczne w ramach Inteligentnych Systemów Transportowych, projektuje i produkuje elektroniczne tablice wyników oraz systemy widowiskowo – sportowe oraz dopasowuje systemy nagłośnienia w budynkach użyteczności publicznej.

 

DystenProces team coachingu poprzedziło badanie diagnostyczne Team DiagnosticTM   dzięki któremu Zespół w trakcie pierwszego spotkania z team coachami miał okazję zobaczyć pełny obraz tego, jak współpraca jest postrzegana przez …

WIĘCEJ

Model zmiany – jak mózg organizuje twoje zachowanie, aby osiągnąć lub nie twój cel? – Czytasz na własne ryzyko.
2016-05-17

2Czy korzystamy ze swego mózgu aktywnie i świadomie? Mózg jest podobny do maszyny, w której nie zainstalowano wyłącznika. Jeżeli nie dasz mu jakiegoś́ konkretnego zajęcia, działa bez przerwy, dopóki się̨ nie znu­dzi. A znudzony mózg to katastrofa.

Dlaczego?

Bo, jeżeli nie dasz twemu umysłowi konkretnego zadania, to po pewnym czasie sam je sobie znajdzie, nie troszcząc się̨ zbytnio, jakie to będzie zajęcie. Ciebie może to obchodzić, ale jemu jest dokładnie wszystko jedno, wyobraź sobie taką sytuację: mózg myśli; „Przeżyjmy to …

WIĘCEJ

Team Coaching – coaching zespołowy

Zespoły istnieją po to, żeby dostarczać rezultaty. To nie powinno budzić wątpliwości. Jednak to co w teorii wydaje się być oczywiste i proste w życiu nie zawsze się takim okazuje. W codziennej rzeczywistości firm działających w Polsce efektywna praca zespołowa nie jest jeszcze (żywimy nadzieję, że z czasem to się zmieni) zjawiskiem powszechnym. Często usłyszeć można takie lub podobne stwierdzenia: „Każdy z nas jest z osobna świetnym specjalistą, ale kiedy mamy coś zrobić razem okazuje się, że nie potrafimy ze sobą współpracować.” Te trudności we współpracy mogą objawiać się w różnych miejscach organizacji: 

 • zarząd i/lub tzw. zespół zarządzający – gdzie każdy z członków bardziej identyfikuje się z celami pionu, którym zarządza niż z celem wspólnym
 • zespoły funkcjonalne – działy, komórki organizacyjne
 • zespoły projektowe
 • a także na styku pomiędzy komórkami organizacyjnymi, tam gdzie dobra współpraca jest istotna z uwagi na właściwą realizację procesu, na który składa się praca poszczególnych komórek.

Team coaching jest skuteczną drogą do poprawy współpracy w zespołach. To sposób na nadanie nowej jakości w pracy zespołu m. in. poprzez zmianę sposobu komunikowania się członków zespołu, zdefiniowanie i koncentrację na wspólnym celu zamiast na celach indywidualnych oraz wypracowanie nowych sposobów współpracy.  

Najkorzystniej jest rozpocząć proces team coachingu od diagnozy stanu obecnego. Zachęcamy do korzystania z narzędzi diagnostycznych Team Coaching International (Team Diagnostic), do których stosowania jesteśmy certyfikowani. Diagnostyka ta umożliwia ocenę zespołu w dwóch obszarach: ZDOLNOŚCI PRODUKCYJNYCH i RELACJI. Na obszary te składa się 14 różnych czynników, które badane są poprzez kwestionariusz on-line składający się z 82-85 punktów. Wyniki badania  dostępne są w formie wielowymiarowego raportu, który stanowi podstawę do pracy z zespołem w procesie coachingu zespołowego.

Pełny proces team coachingu trwa około 6-8 miesięcy i składa się z kilku spotkań z zespołem. Z uwagi na złożoność procesu prowadzony jest on przez dwóch coachów.

Team coaching wzmacnia zespół, sprawia, że jego członkowie identyfikują się z nim. Ponieważ, jak każdy rodzaj coachingu, team coaching również jest procesem rozłożonym w czasie. Pozytywny efekt wzmocnienia zespołu, jaki daje coaching zespołowy jest efektem długotrwałym.

Team coaching warto wykorzystać między innymi w następujących sytuacjach:

 • kiedy przed zespołem stoją nowe, ważne  zadania,
 • kiedy zespół chce zwiększyć swoją skuteczność,
 • jeżeli w pracującym już zespole pojawiły się konflikty między członkami zespołu, trudności w komunikacji, odczuwalny jest spadek motywacji do pracy w zespole.
"Żadna organizacja nie będzie dobrze funkcjonować, jeśli nie wykorzysta skuteczności wszystkich członków swojego zespołu." David Clutterbuck
Coaching Biznesowy "Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach." Philip Wylie

Coaching Biznesowy

W jakich sytuacjach warto zastosować w firmie coaching:

 • u menadżerów, którzy powinni rozwinąć swoje kompetencje (np. w zakresie zarządzania zespołem, komunikacji, zarządzania projektami itp.)
 • jako działanie mogące zapobiec syndromowi wypalenia zawodowego
 • u osób, które stoją przed nowymi zadaniami (np. nowy ważny projekt, nowy zespół, konieczność opracowania i przeprowadzenia zmian w dziale, firmie)
 • u tych osób, u których szkolenia nie przyniosły oczekiwanych rezultatów (wiedza została przekazana na szkoleniu, ale pracownik nie stosuje jej w praktyce)
 • w przypadku, gdy pogorszyły
WIĘCEJ
Coaching Indywidualny “Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie czytają o dalekich lądach i śnią o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i ruszają na spotkanie marzeń.” Wojciech Cejrowski

- Czujesz, że nie żyjesz tak jakbyś chciał? To, co robisz nie daje Ci satysfakcji? Masz wrażenie, że stoisz w miejscu podczas gdy inni idą do przodu?

- Chcesz coś zmienić, ale do końca nie wiesz CO i JAK?

WIĘCEJ
Coaching "Nasze myślenie tworzy problemy, których ten sam rodzaj myślenia nie może rozwiązać" Albert Einstein

Coaching jest formą wsparcia rozwoju Klienta polegającą na wydobywaniu jego naturalnych możliwości i zasobów.

W praktyce coaching to proces składający się z kilku – kilkunastu spotkań, w trakcie których Klient wspierany przez coacha pracuje nad kolejnymi krokami zbliżającymi go do osiągnięcia celu sprecyzowanego na początku procesu.

WIĘCEJ
Created by
Graphic by
Anna Dyjas